Cennik

Psychiatria

Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)
290 zł
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)
250 zł

dr Przemysław Łyszkiewicz

Konsultacja diagnostyczna ADHD dorosłych
500 zł
Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)
300 zł
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)
260 zł
Psychiatric consultation in English (first visit)
320 zł
Psychiatric consultation in English (next visit)
290 zł

Psychiatra

Psychiatra to lekarz, który zajmuje się kwestiami związanymi ze zdrowiem psychicznym. W swojej pracy wykorzystuje konkretny zestaw kryteriów diagnostycznych, które, w trakcie rozmowy z pacjentem, pozwalają mu określić charakter problemów, z jakimi się zmaga oraz zalecić odpowiednią terapię.

Psychiatrzy w swojej pracy zmagają się z różnego rodzaju chorobami dotykającymi nasz umysł. Są wśród nich nerwice, schizofrenię, uzależnienia, psychozy i manie,
zespół stresu pourazowego, depresje i nie tylko.

W odróżnieniu od psychologa lub psychoterapeuty, psychiatra ma za sobą przygotowanie medyczne w postaci ukończonych studiów medycznych na kierunku lekarskim, a także rocznego stażu i 5-letnią specjalizację. W toku nauczania poznał anatomię ciała człowieka i jest w stanie patrzyć na zdrowie psychiczne pacjenta również biorąc pod uwagę symptomy związane np. z układem hormonalny czy nerwowym.

Jakie objawy stanowią pierwszy sygnał, by udać się na wizytę do psychiatry?

Warto wiedzieć, że obecnie nie trzeba mieć skierowania, by udać się do lekarza psychiatry. Właśnie dlatego możemy zapisać się do specjalisty, wcześniej nie udając się do lekarza rodzinnego.

Jeśli w życiu codziennym towarzyszą nam lęki, niepokój, smutek, bezradności i przygnębienie, nieustannie odczuwamy uczucie odosobnienia samotności, nadmierną nerwowość, nadwrażliwość lub mamy nagłe zmiany nastroju, warto rozważyć wizytę u psychiatry. Specjalistyczna pomoc może być pomocna również wtedy, gdy odczuwamy, że nastąpiły nagłe zmiany w naszych kontaktach z innymi ludźmi lub uświadomimy sobie, że pojawił się problem związany z nadużywaniem używek.

Celem specjalisty jest dotarcie do sedna problemu i określenie przyczyny rozwoju choroby oraz pomoc w poradzeniu sobie z symptomami. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, nie warto odkładać wizyty i próbować radzić sobie z sytuacją samodzielnie. Psychiatrzy w swojej pracy mogą wykorzystywać leczenie farmakologiczne, które może okazać się wsparciem w walce z problemami.