Cennik

Urologia

Konsultacja urologiczna
od 350 zł
Konsultacja urologiczna + USG
od 350 zł
Konsultacja urologiczna + USG + wymiana/założenie cewnika
od 270 zł (cena przy kolejnej wizycie)
Badanie przepływu cewkowego (uroflometria)
od 170 zł
Wymiana przetoki nerkowej
400 zł

Urolog

Czym jest urologia?

Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami układu moczowo-płciowego. Począwszy od stanów zapalnych i infekcji, przez nietrzymania moczu, po impotencję oraz nowotwory. W tym miejscu należy sprostować powszechne przekonanie, że lekarz urolog zajmuje się wyłącznie leczeniem mężczyzn. Przekonanie to wynika z faktu, że układy moczowy i płciowy mają wiele wspólnych elementów, szczególnie u mężczyzn. Jednakże w przypadku dolegliwości ze strony układu moczowego wizyta u urologa zalecana jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Lekarz urolog – jak wygląda konsultacja u urologa?

Wizyta u urologa zawsze rozpoczyna się wywiadem medycznym, w czasie którego lekarz pyta pacjenta o występujące dolegliwości, historię chorób, tryb życia i inne aspekty, które mogą przybliżyć go do postawienia prawidłowej diagnozy. Następnym etapem wizyty jest przeprowadzenie badań urologicznych. W zależności od dolegliwości występujących u pacjenta mogą mieć one różny charakter. Jedną z podstaw są badania fizykalne, polegające na ocenie fizjologii wybranych narządów.

Wizyty zwykle są połączone z wykonywanym USG, mającym duże znaczenie dla rozpoznania i ułatwiające zaplanowanie leczenia. Badanie jest całkowicie bezbolesne i wykonywane jest na najwyższej jakości sprzęcie. Na ok. godzinę przed badaniem należy wypić ok. pół litra płynów i powstrzymać się od oddawania moczu do czasu badania.

Badanie urologiczne – jaką diagnostykę stosuje urolog?

W czasie wizyty urologicznej lekarz przeprowadza u pacjenta badanie USG, obrazując nerki, podbrzusze i narządy płciowe. W razie konieczności wykonania pogłębionej diagnostyki urolog może skierować pacjenta na dodatkowe badania, np. biopsję materiału z gruczołu krokowego lub jąder, a także diagnostykę laparoskopową.

Co leczy lekarz urolog?

Do lekarza tej specjalności mogą zgłaszać się kobiety i mężczyźni. Do zakresu działań urologa należą diagnostyka, profilaktyka i leczenie chorób pęcherza, nadnerczy, moczowodów oraz chorób nerek. Chorobami, którymi zajmujemy się w naszym gabinecie są m.in.:

Jak przebiega leczenie urologiczne?

Leczenie u urologa może mieć różny charakter i zależy przede wszystkim od schorzeń występujących u pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. Leczenie może przyjmować formę terapii farmakologicznej, jednak kiedy sytuacja pacjenta tego wymaga, lekarze mogą zastosować także inwazyjne metody leczenia. Urolodzy specjalizują się w chirurgii urologicznej oraz w wykonywaniu procedur mało inwazyjnych takich jak:

  • zabiegi przezcewkowe;
  • laparoskopia;
  • diagnostyka urologiczna;
  • USG;
  • biopsja gruczołu krokowego;
  • operacje moszny, prącia i krocza;
  • leczenie zachowawcze nawrotowych infekcji dróg moczowych.

Prywatne gabinety urologiczne Sedimed – zapisz się na wizytę

Przychodnia urologiczna w Centrum Medycznym Sedimed prowadzi prywatne konsultacje urologiczne, na które mogą zarejestrować się wszyscy pacjenci uskarżający się na dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego. Aby umówić się na wizytę urologiczną należy w pierwszej kolejności wybrać placówkę, a następnie zadzwonić pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnić formularz elektroniczny.