Cennik

Urologia

Konsultacja urologiczna (dr Michał Puszyński)
380 zł
Konsultacja urologiczna (dr Adam Przepiera)
350 zł
Konsultacja urologiczna + USG (dr Michał Puszyński)
380 zł
Konsultacja urologiczna + USG (dr Adam Przepiera)
350 zł
Konsultacja urologiczna + USG + wymiana/założenie cewnika (dr Michał Puszyński)
400 zł

Urolog

Czym jest urologia?

Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami układu moczowo-płciowego. Począwszy od stanów zapalnych i infekcji, przez nietrzymania moczu, po impotencję oraz nowotwory. W tym miejscu należy sprostować powszechne przekonanie, że lekarz urolog zajmuje się wyłącznie leczeniem mężczyzn. Przekonanie to wynika z faktu, że układy moczowy i płciowy mają wiele wspólnych elementów, szczególnie u mężczyzn. Jednakże w przypadku dolegliwości ze strony układu moczowego wizyta u urologa zalecana jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Lekarz urolog – jak wygląda konsultacja u urologa?

Wizyta u urologa zawsze rozpoczyna się wywiadem medycznym, w czasie którego lekarz pyta pacjenta o występujące dolegliwości, historię chorób, tryb życia i inne aspekty, które mogą przybliżyć go do postawienia prawidłowej diagnozy. Następnym etapem wizyty jest przeprowadzenie badań urologicznych. W zależności od dolegliwości występujących u pacjenta mogą mieć one różny charakter. Jedną z podstaw są badania fizykalne, polegające na ocenie fizjologii wybranych narządów.

Wizyty zwykle są połączone z wykonywanym USG, mającym duże znaczenie dla rozpoznania i ułatwiające zaplanowanie leczenia. Badanie jest całkowicie bezbolesne i wykonywane jest na najwyższej jakości sprzęcie. Na ok. godzinę przed badaniem należy wypić ok. pół litra płynów i powstrzymać się od oddawania moczu do czasu badania.

Badanie urologiczne – jaką diagnostykę stosuje urolog?

W czasie wizyty urologicznej lekarz przeprowadza u pacjenta badanie USG, obrazując nerki, podbrzusze i narządy płciowe. W razie konieczności wykonania pogłębionej diagnostyki urolog może skierować pacjenta na dodatkowe badania, np. biopsję materiału z gruczołu krokowego lub jąder, a także diagnostykę laparoskopową.

Co leczy lekarz urolog?

Do lekarza tej specjalności mogą zgłaszać się kobiety i mężczyźni. Do zakresu działań urologa należą diagnostyka, profilaktyka i leczenie chorób pęcherza, nadnerczy, moczowodów oraz chorób nerek. Chorobami, którymi zajmujemy się w naszym gabinecie są m.in.:

Jak przebiega leczenie urologiczne?

Leczenie u urologa może mieć różny charakter i zależy przede wszystkim od schorzeń występujących u pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. Leczenie może przyjmować formę terapii farmakologicznej, jednak kiedy sytuacja pacjenta tego wymaga, lekarze mogą zastosować także inwazyjne metody leczenia. Urolodzy specjalizują się w chirurgii urologicznej oraz w wykonywaniu procedur mało inwazyjnych takich jak:

  • zabiegi przezcewkowe;
  • laparoskopia;
  • diagnostyka urologiczna;
  • USG;
  • biopsja gruczołu krokowego;
  • operacje moszny, prącia i krocza;
  • leczenie zachowawcze nawrotowych infekcji dróg moczowych.

Prywatne gabinety urologiczne Sedimed – zapisz się na wizytę

Przychodnia urologiczna w Centrum Medycznym Sedimed prowadzi prywatne konsultacje urologiczne, na które mogą zarejestrować się wszyscy pacjenci uskarżający się na dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego. Aby umówić się na wizytę urologiczną należy w pierwszej kolejności wybrać placówkę, a następnie zadzwonić pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnić formularz elektroniczny.