Wojciech Witkiewicz - Kardiologia

Wojciech Witkiewicz

Wojciech Witkiewicz – absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Studia medyczne ukończył w 2013 r., tytuł specjalisty kardiologii uzyskał w 2021 r., a specjalisty chorób wewnętrznych w 2023 r. Rozprawę doktorską w dziedzinie nauk medycznych, w temacie sarkoidozy serca obronił na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w 2022 r.

Obecnie pracuje w Oddziale Kardiologii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Arkońskiej, a w przeszłości był lekarzem w Klinice Kardiologii z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym Pomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie. W latach 2020-2022 współprowadził Szpital Tymczasowy w Szczecinie.

Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Rzecznik Praw Lekarza, Członek Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej i Przewodniczący Komisji Kształcenia Podyplomowego ORL w Szczecinie. Autor publikacji naukowych, organizator konferencji, kursów i warsztatów z zakresu kardiologii i nie tylko. Dotychczasową wiedzę i umiejętności zdobywał pracując na oddziałach kardiologicznych, chorób wewnętrznych, w tym z pododdziałem nadciśnienia tętniczego, a także Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych oraz w Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. Uczestnik wielu kursów doszkalających, warsztatów, konferencji krajowych i zagranicznych, w tym z zakresu echokardiografii, ultrasonografii tętnic dogłowowych, usg płuc i kardiologii inwazyjnej. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci, pasjonat numizmatyki oraz historii Pomorza Zachodniego.