Neurolog Szczecin

Choroby układu nerwowego to specjalność dziedziny medycyny, jaką jest neurologia. Wizytę u neurologa w Szczecinie możesz umówić w Centrum Medycznym Sedimed. Dowiedz się, z jakimi chorobami zajmuje się neurologia, z jakimi objawami udać się do lekarza specjalisty z tej dziedziny i jak umówić się na konsultację u neurologa w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed.

Neurolog Szczecin – czym zajmuje się ten specjalista?

Neurologia to dziedzina medycyny, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego. Do najczęstszych chorób, z którymi przychodzi zmierzyć się lekarzom z tą specjalizacją, należą np. choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, porażenie mózgowe, udar mózgu, epilepsja, migreny i rwa kulszowa.

Neurologia w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed oferuje pacjentom konsultacje neurologiczne, w czasie których lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny oraz badania fizykalne. Dobry neurolog w razie potrzeby może następnie skierować pacjenta na badania uzupełniające, np. diagnostyczne badania laboratoryjne czy badania obrazowe, np. tomografię komputerową.

Neurologia Szczecin – kiedy umówić się na wizytę u neurologa

Najczęściej występujące objawy, które powinny skłonić pacjentów do wizyty u dobrego neurologa w Szczecinie, to np.:

  • zaburzenia pamięci;
  • omamy;
  • zaburzenia funkcjonowania zmysłów;
  • migrenowe bóle głowy;
  • niedowłady kończyn i zaburzenia czucia.

Sedimed Szczecin – neurolog prywatnie, jak umówić się na wizytę?

Występują u Ciebie niepokojące objawy, które mogą wskazywać na zaburzenia układu nerwowego, i chcesz skonsultować je z dobrym neurologiem? W Szczecinie prywatnie na konsultację umówisz się w Centrum Medycznym Sedimed. Aby zarejestrować się na konsultację, zadzwoń pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnij formularz elektroniczny – pozwala on łatwo znaleźć wolny termin u wybranego specjalisty, a także przesłać dokumenty, np. wyniki badań czy historię choroby.

neurolog szczecin

Jakie są najczęstsze choroby układu neurologicznego?

Do najczęstszych schorzeń, z jakimi spotyka się neurolog, należy choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, udar mózgu, porażenie mózgowe, guzy mózgu, choroba Parkinsona, epilepsja, migrena czy rwa kulszowa.

Kiedy warto udać się na wizytę u neurologa?

Nie ma jednoznacznych zaleceń, według których należałoby profilaktycznie korzystać z konsultacji neurologicznych. Gdy tylko zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, warto zdecydować się na wizytę. Takimi oznakami mogą być w szczególności zaburzenia funkcjonowanie zmysłów lub pamięci. Mogą to być także omamy, których źródłem nie jest choroba psychiczna, okresowe niedowłady czy pojawiające się coraz częściej, uciążliwe bóle głowy.
Swój stan powinny monitorować szczególnie osoby starsze, ponieważ większość chorób układu nerwowego występuje przeważnie w podeszłym wieku.

W jaki sposób przeprowadzane jest badanie?

Gdy zgłaszamy się do specjalisty po raz pierwszy, wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Specjalista będzie chciał się dowiedzieć, jakie niepokojące objawy dostrzegliśmy u siebie. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badania, które ma na celu określenie prawidłowości odruchów fizjologicznych, a także odruchy mięśni, objaw Rossolimo czy Babińskiego.
W niektórych przypadkach specjalista może skierować pacjenta na dodatkowe badania. Do badań najczęściej zlecanych przez neurologa należą rezonans magnetyczny, elektroencefalografia czy tomografia komputerowa.

W naszym Centrum medycznym przyjmuje doświadczona dr Patrycja Sendorek, która zawsze z zaangażowaniem podchodzi do problemów swoich pacjentów.