Cennik

Diabetologia dziecięca

Konsultacja diabetologiczna dzieci
270 zł

Diabetolog dziecięcy Szczecin

Diabetolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1 oraz typu 2.

W poradniach specjalistycznej lekarz posiada wszelkie kwalifikacje do ustalania leczenia insuliną jak i najświeższą wiedzę z zakresu nowych technologii dotyczącą osobistych pomp insulinowych. Potrafi doskonale dobrać odpowiedni preparat insuliny do aktywności dziecka, jego trybu życia i sposobu odżywiania.

Kto może być pacjentem poradni diabetologa dziecięcego?

Pacjentami poradni może być każde dziecko przed 18 rokiem życia.

Jakie choroby leczy diabetolog dziecięcy?

Do najczęściej spotykanych chorób u diabetologa dziecięcego należą:

  • Cukrzyca typu 1 – zwykle zaczynająca się nagle, często pierwszymi objawami są wzmożone pragnienie i wielomocz, którym towarzyszy nadmierna senność. Przy rozpoznaniu bardzo często konieczna jest hospitalizacja i szybkie włączenie insuliny, początkowo we wlewie ciągłym, a następnie w dostosowanych do małego pacjenta wstrzyknięciach. W tej formie cukrzycy bardzo często wybieraną formą u małych pacjentów jest osobista pompa insulinowa. Rozwiązanie takie, po odpowiedniej edukacji i przy współpracy z pacjentem i jego rodziną, pozwala uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne dla dziecka.
  • Cukrzyca typu 2 – w tego rodzaju cukrzycy początek często jest powolny i wynika najczęściej z nawyków żywieniowych. Jej przyczyną mogą też być przyjmowane niektóre leki. Kluczowa w tej formie cukrzycy jest aktywność fizyczna dziecka wraz z dopasowanym leczeniem

Jak wygląda wizyta?

W przypadku problemów z glikemią zawsze lekarz zaczyna wizytę od gruntownie zebranego wywiadu chorobowego. Kluczowe będą tu nawyki żywieniowe, rodzaj i częstotliwość aktywności fizycznej, ale również przebyte choroby wirusowe, czy wywiad rodzinny w kierunku cukrzycy. Całość jest prowadzona w taki sposób aby jak najmniej stresować małego pacjenta i jego rodzica. Lekarz zawsze postara się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z diagnostyką i leczeniem.