Neurochirurg Szczecin

Neurochirurgia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu nerwowego, w przypadku których konieczna jest interwencja chirurgiczna. W obrębie zainteresowań neurochirurgów znajdują się m.in. choroby w obrębie mózgowia, obwodowego układu nerwowego, rdzenia kręgowego oraz naczyń krwionośnych dostarczających krew do tych obszarów organizmu. Neurochirurg w Szczecinie przyjmuje w Centrum Medycznym Sedimed. Dowiedz się, kiedy umówić się na konsultację i jak zarejestrować wizytę.

Neurochirurg Szczecin – z jakimi objawami udać się do neurochirurga?

Kiedy odwiedzić klinikę neurochirurgii w Szczecinie? W momencie, kiedy farmakologiczne metody leczenia nie przynoszą efektów, lekarz ogólny może skierować pacjenta do neurochirurga. Choroby układu nerwowego, które są wskazaniem do leczenia neurochirurgicznego, objawiają się poprzez m.n.:

  • zawroty głowy,
  • omdlenia,
  • mrowienie kończyn,
  • dyskopatie kręgosłupa.

Poradnia neurochirurgiczna Szczecin – czym się zajmujemy?

Poradnia neurochirurgiczna w Szczecinie zajmuje się leczeniem szeroko zakrojonych chorób układu nerwowego. Dobry neurochirurg w Szczecinie pomaga pacjentom, u których farmakologiczne leczenie występujących schorzeń nie przynosi efektów. Najczęstsze choroby, w celu leczenia których należy udać się do poradni neurochirurgicznej w Szczecinie to np. dyskopatia szyjna, guzy mózgu, urazy rdzenia kręgowego, stany po udarach mózgu.

Po konsultacji neurochirurg kieruje pacjenta na odpowiedni zabieg, uwzględniając rodzaj choroby i indywidualne potrzeby. Przykładowe zabiegi neurochirurgiczne to m.in.:

  • endoskopowe usunięcie przepukliny dysku;
  • stabilizacja kręgów implantem elastycznym;
  • operacje wycięcia guzów mózgu.

Przed skierowaniem pacjenta na badania dobry neurochirurg w Szczecinie powinien w pierwszej kolejności postawić prawidłową diagnozę i wybrać stosowny sposób leczenia. W tym celu powinien zalecić pacjentowi wykonanie takich badań, jak m.in. tomografia komputerowa lub emisyjna, badanie UST, zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny.

Neurochirurg Szczecin prywatnie – umów się na wizytę w Centrum Medycznym Sedimed

Wizytę w poradni neurochirurgicznej w Szczecinie możesz umówić w Centrum Medycznym Sedimed, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu lub wypełniając formularz elektroniczny.