Neurochirurg Szczecin

Neurochirurg zajmuje się specjalizacją zwaną neurochirurgią – dziedziną medycyny, w której kręgu zainteresowań znajdują się różnorodne choroby układu nerwowego. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się zarówno ich diagnozowaniem, jak i leczeniem. Skierowanie na konsultację u neurochirurga otrzymują pacjenci, którzy zgłaszają lekarzowi pierwszego kontaktu problemy, których przyczyną mogą być problemy z układem nerwowym. Do najczęstszych objawów, na które się skarżą są np. zawroty głowy, mrowienie kończyn, dyskopatie kręgosłupa oraz częste omdlenia.

Neurochirurg Szczecin – z jakimi objawami udać się do neurochirurga?

Kiedy odwiedzić klinikę neurochirurgii w Szczecinie? W momencie, kiedy farmakologiczne metody leczenia nie przynoszą efektów, lekarz ogólny może skierować pacjenta do neurochirurga.

Specjaliści z tej dziedziny zajmują się głównie obwodowym układem nerwowym, mózgowiem oraz rdzeniem kręgowym, a także układem naczyniowym dostarczającym krew do tych części organizmu.

Do neurochirurga najczęściej kierowani są pacjenci, u których leczenie farmakologiczne nie przyniosło żadnych efektów. Do chorób, którymi zajmują się neurochirurdzy zaliczamy dyskopatię szyjną, guzy mózgu czy urazy rdzenia kręgowego ale również i stany po udarach mózgu spowodowanych krwawieniami.

Choroby układu nerwowego, które są wskazaniem do leczenia neurochirurgicznego, objawiają się poprzez m.n.:

  • zawroty głowy,
  • omdlenia,
  • mrowienie kończyn,
  • dyskopatie kręgosłupa.

Poradnia neurochirurgiczna Szczecin – czym się zajmujemy?

Poradnia neurochirurgiczna w Szczecinie zajmuje się leczeniem szeroko zakrojonych chorób układu nerwowego. Dobry neurochirurg w Szczecinie pomaga pacjentom, u których farmakologiczne leczenie występujących schorzeń nie przynosi efektów. Najczęstsze choroby, w celu leczenia których należy udać się do poradni neurochirurgicznej w Szczecinie to np. dyskopatia szyjna, guzy mózgu, urazy rdzenia kręgowego, stany po udarach mózgu.

Po konsultacji neurochirurg kieruje pacjenta na odpowiedni zabieg, uwzględniając rodzaj choroby i indywidualne potrzeby. Przykładowe zabiegi neurochirurgiczne to m.in.:

  • endoskopowe usunięcie przepukliny dysku;
  • stabilizacja kręgów implantem elastycznym;
  • operacje wycięcia guzów mózgu.

Przed skierowaniem pacjenta na badania dobry neurochirurg w Szczecinie powinien w pierwszej kolejności postawić prawidłową diagnozę i wybrać stosowny sposób leczenia. W tym celu powinien zalecić pacjentowi wykonanie takich badań, jak m.in. tomografia komputerowa lub emisyjna, badanie UST, zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny.

Najczęściej przeprowadzane badania

Pacjent trafiający do specjalisty w pierwszej kolejności kierowany jest na badania, które pomogą określić charakter jego problemów zdrowotnych. Najczęściej zalecanymi badaniami, mającymi umożliwić identyfikację ewentualnych schorzeń i postawienie diagnozy, jest tomografia komputerowa oraz emisyjna, RTG, badania ultrasonograficzne oraz rezonans magnetyczny. Bardzo często zalecane jest również przeprowadzenie badań laboratoryjnych, takich jak badanie biochemiczne, krwi, moczu, płynu mózgowo-rdzeniowego czy endokrynologiczne.

Metody leczenia wykorzystywane w neurochirurgii

Ze względu na to, że do specjalistów tego typu kierowani są przeważnie pacjenci, u których leczenie farmakologiczne nie przyniosło efektów, najczęściej rozważane jest przeprowadzenie zabiegu. Formy leczenia wykorzystywane przez lekarzy neurochirurgów są mniej lub bardziej inwazyjne. Należy do nich np. endoskopowe usunięcie przepukliny dysku, stabilizacja kręgów implantem elastycznych lub operacje wycięcia guzów mózgu.

Neurochirurg Szczecin prywatnie – umów się na wizytę w Centrum Medycznym Sedimed

Wizytę w poradni neurochirurgicznej w Szczecinie możesz umówić w Centrum Medycznym Sedimed, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu lub wypełniając formularz elektroniczny. Lekarze pracujący w CM Sedimed kierują się dobrą praktyką lekarską i wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego.