Dermatolog Szczecin

Diagnozowaniem, leczeniem, a także profilaktyką chorób skóry i jej przydatków (paznokcie, włosy) zajmuje się dermatolog. W zakresie dermatologii są również choroby ogólnoustrojowe mające swoje objawy na skórze, takie jak atopowe zapalenie skóryłuszczycowe zapalenie stawów czy też manifestacje skórne w chorobach endokrynologicznych oraz reumatologicznych. Należy pamiętać, że na kondycję skóry mają wpływ również zaburzenia hormonalne, metaboliczne i różnego pochodzenia ogniska zapalne. Dlatego dermatologia jest ściśle powiązana z innymi dziedzinami medycyny.Dodatkowo specjalista dermatologii zajmuje się również rozpoznawaniem i leczeniem nowotworów skóry zarówno łagodnych, jak i złośliwych (czerniak). Należy pamiętać, że im wcześniej zostaną wykryte zmiany, tym większe są szanse powodzenia leczenia.

Szczecińskie centrum medyczne Sedimed świadczy konsultacje dermatologiczne oparte zarówno na diagnostyce, leczeniu, jak i wdrożeniu programu profilaktyki zmniejszającego ryzyko nawrotu choroby. Każda wizyta w ramach prywatnej opieki medycznej Sedimed składa się z wywiadu z pacjentem oraz bezbolesnego badania dermatoskopowego (dokładna obserwacja zmian przy użyciu dermatoskopu stanowiącego rodzaj mikroskopu). Pacjenci mogą liczyć również na porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji skóry zarówno normalnej, jak i problematycznej. Należy pamiętać, że problemy ze skórą, włosami czy paznokciami są problemami nie tylko natury estetycznej, ale mogą też mieć podłoże zdrowotne. Dlatego w przypadku wystąpienia niepokojących zmian bądź dolegliwości, warto zarezerwować wizytę u lekarza.

Dodatkowo, lekarz tej specjalności potrafi doskonale dopasować ewentualne zabiegi medycyny estetycznej w momencie gdy pacjent/pacjentka sobie tego życzy. Mając szeroką wiedzę medyczną, nie tylko z zakresu swojej dziedziny, ale również innych specjalności medycznych jak m.in. endokrynologia, reumatologia czy choroby zakaźne, będzie doskonałym wsparciem przed takimi zabiegami.

Dermatolog Szczecin – zarejestruj się na wizytę

Prywatną wizytę u dermatologa w Szczecinie możesz umówić, dzwoniąc pod znajdujący się u góry strony numer telefonu lub za pośrednictwem formularza elektronicznego – wskazując termin i godzinę wizyty u wybranego lekarza.

Dermatolog Szczecin prywatnie – wizyta bez skierowania

Poradnia dermatologiczna w Szczecinie w Centrum Medyczne Sedimed  – świadczy prywatne usługi medyczne. Do dermatologa w Szczecinie prywatnie może zatem zarejestrować się każdy pacjent, który chce skonsultować się z lekarzem w ramach profilaktyki zdrowia skóry lub zauważa u siebie niepokojące zmiany skórne. Do dermatologa w Szczecinie można udać się bez skierowania także w celu wykonania zabiegów usuwania zmian skórnych lub wykonywania testów alergicznych.

Dermatologia Szczecin – jakie badania dermatologiczne wykonasz w Sedimed?

Nasza poradnia dermatologiczna w Szczecinie prowadzi zarówno konsultacje, jak i zabiegi dermatologiczne, polegające na usuwaniu zmian skórnych. Na czym polegają poszczególne rodzaje wizyt pacjentów u dermatologa  Szczecinie w Centrum Medyczny Sedimed?

  • Konsultacja w dermatologiczna – w czasie wizyty specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad medycznych, pytając m.in. o objawy, dotychczasowe choroby skóry, profilaktykę jej zdrowia czy występowanie czynników, które mogą zwiększać ryzyko chorób skóry. Dermatologia w Szczecinie prowadzi konsultacje dla pacjentów dorosłych oraz dzieci.
  • Usuwanie zmian skórnych poprzez łyżeczkowanie – jest prosty zabieg polegający na usuwaniu zmian skórnych przy wykorzystaniu łyżeczki chirurgicznej. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, a bezpośrednio po zabiegu może bezpiecznie udać się do domu.
  • Laserowe usuwanie zmian skórnych – nowoczesna metoda usuwania zmian skórnych za pomocą lasera. Wykonana ze znieczulenie miejscowym jest praktycznie bezbolesna.

Umówienie się do dermatologa w Szczecinie na zabieg wymaga wcześniejszego odbycia konsultacji dermatologicznej.

Jakie choroby skóry leczy dermatolog?

Do częstych chorób skórnych, którymi zajmuje się ten specjalista należą m.in.:

Kiedy udać się do dermatologa?

Kiedy odczuwasz niepokojący świąd skóry, zauważyłeś zmiany wyglądu swojej skóry, jeśli zauważysz zmiany wyglądu swoich paznokci np. gdy paznokieć staje się grubszy lub zniekształcony. Masz znamiona na skórze, które Cię niepokoją, zaczynają zmieniać wygląd lub powiększać się to sygnał aby zgłosić się do dermatologa. Do lekarza tej specjalności warto również udać się okresowo profilaktycznie celem oceny znamion pojawiających się na skórze szczególnie po sezonie letni. Dodatkową grupą osób, które mogą odnieść szczególną korzyść są pacjenci, którzy w przeszłości korzystali z solariów czy też mają w rodzinie osoby, u których wykryto nowotwór skóry. W naszym ośrodku przyjmują doświadczeni lekarze dermatolodzy. Nasi lekarze z pewnością pomogą rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci w problemie.