Urolog Szczecin

Szukasz urologa w Szczecinie? Poradnia urologiczna w Szczecinie dostępna jest w Centrum Medycznym Sedimed. Dowiedz się, czym zajmuje się urologia i kiedy warto umówić się na konsultację u urologa w Szczecinie.

Czym zajmuje się urologia? Szczecin – Centrum Medyczne Sedimed

Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu moczowego u mężczyzn i kobiet, a także schorzeń układu płciowego mężczyzn. Urolodzy w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed są wyspecjalizowani w opiece nad pacjentami z różnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby nerek, pęcherza moczowego, cewki moczowej, prostaty, jąder, prącia i innych narządów układu moczowego i płciowego.

Urolog Szczecin – jakie choroby leczy?

Urolodzy w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed leczą różnorodne choroby i schorzenia układu moczowego i płciowego. Specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń takich jak infekcje dróg moczowych, kamienie nerkowe, przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego, przerost prostaty, raka prostaty, dysfunkcje seksualne, nietrzymanie moczu, zaburzenia erekcji, niepłodność męska, wrodzone wady układu moczowego i wiele innych. Każdy urolog w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed to wykwalifikowany lekarz, który stosuje różne metody diagnostyczne i terapeutyczne, takie jak badania laboratoryjne, obrazowanie medyczne, procedury endoskopowe, zabiegi chirurgiczne i farmakologiczne, aby zapewnić skuteczną opiekę pacjentom.

Lekarz urolog – jak wygląda konsultacja u urologa?

Wizyta u urologa zawsze rozpoczyna się wywiadem medycznym, w czasie którego lekarz pyta pacjenta o występujące dolegliwości, historię chorób, tryb życia i inne aspekty, które mogą przybliżyć go do postawienia prawidłowej diagnozy. Następnym etapem wizyty jest przeprowadzenie badań urologicznych. W zależności od dolegliwości występujących u pacjenta mogą mieć one różny charakter. Jedną z podstaw są badania fizykalne, polegające na ocenie fizjologii wybranych narządów.

Wizyty zwykle są połączone z wykonywanym USG, mającym duże znaczenie dla rozpoznania i ułatwiające zaplanowanie leczenia. Badanie jest całkowicie bezbolesne i wykonywane jest na najwyższej jakości sprzęcie. Na ok. godzinę przed badaniem należy wypić ok. pół litra płynów i powstrzymać się od oddawania moczu do czasu badania.

Badanie urologiczne – jaką diagnostykę stosuje urolog?

W czasie wizyty urologicznej lekarz przeprowadza u pacjenta badanie USG, obrazując nerki, podbrzusze i narządy płciowe. W razie konieczności wykonania pogłębionej diagnostyki urolog może skierować pacjenta na dodatkowe badania, np. biopsję materiału z gruczołu krokowego lub jąder, a także diagnostykę laparoskopową.

Poradnia urologiczna Szczecin – kiedy umówić się na konsultację?

Wizyta w poradni urologicznej w Szczecinie jest wskazana w przypadku wystąpienia objawów i problemów związanych z układem moczowym lub płciowym. Należy umówić się na konsultację u urologa w Szczecinie, jeśli występują takie objawy jak ból podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu, nietrzymanie moczu, krew w moczu, ból w okolicy nerek, problemy z erekcją, zmiany w jądrach czy inne niepokojące objawy. Poradnia urologiczna w Szczecinie, tak jak w Centrum Medycznym Sedimed, oferuje kompleksową opiekę medyczną, diagnozę, leczenie i monitorowanie pacjentów z różnymi schorzeniami układu moczowego i płciowego.

Urolog Szczecin prywatnie – zapisz się na konsultację w Centrum Medycznym Sedimed

Jak zapisać się do urologa  Szczecinie? Aby skorzystać z konsultacji w poradni urologicznej w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed, zadzwoń pod numer telefonu, który znajdziesz u góry strony, lub wypełnij i prześlij formularz elektroniczny.

Urologia zajmuje się chorobami układu moczowo-płciowego. Począwszy od stanów zapalnych i infekcji, przez nietrzymania moczu, po impotencję oraz nowotwory. Do lekarza tej specjalności mogą zgłaszać się kobiety i mężczyźni. Do zakresu działań urologa należy także leczenie pęcherza, nadnerczy, moczowodów oraz chorób nerek. Chorobami, którymi zajmujemy się w naszym gabinecie są m.in.:

Wizyty zwykle są połączone z wykonywanym USG mającym duże znaczenie dla rozpoznania i ułatwiające zaplanowanie leczenia. Badanie jest całkowicie bezbolesne i wykonywane jest na najwyższej jakości sprzęcie. Na ok. godzinę przed badaniem należy wypić ok. pół litra płynów i powstrzymać się od oddawania moczu do czasu badania.

Jak przebiega leczenie urologiczne?

Leczenie u urologa może mieć różny charakter i zależy przede wszystkim od schorzeń występujących u pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. Leczenie może przyjmować formę terapii farmakologicznej, jednak kiedy sytuacja pacjenta tego wymaga, lekarze mogą zastosować także inwazyjne metody leczenia. Urolodzy specjalizują się w chirurgii urologicznej oraz w wykonywaniu procedur mało inwazyjnych takich jak:

  • Zabiegi przezcewkowe
  • Laparoskopia
  • Diagnostyka urologiczna
  • USG
  • Biopsja gruczołu krokowego
  • Operacje moszny, prącia i krocza
  • Leczenie zachowawcze nawrotowych infekcji dróg moczowych