Konsultacje wykonuje:Chirurg Szczecin

Kim jest chirurg?

Chirurg jest lekarzem specjalizującym się w operacyjnym leczeniu różnych schorzeń. Chirurg to specjalista, który musi posiadać ogromną wiedzę medyczną, zdolności manualne, zaznajomienie z technologią medyczną, a ponadto charakteryzować się wysoką odpornością na stres.

Jak przebiega konsultacja chirurgiczna?

Celem konsultacji chirurgicznej jest dokonanie przez chirurga oceny stanu zdrowia pacjenta, a następnie podjęcie właściwej i skutecznej metody leczenia. Przed wizytą u chirurga w Szczecinie pacjent powinien przygotować historię przebytych chorób, listę zażywanych leków i suplementów oraz ewentualną dokumentację medyczną przebytych zabiegów. W czasie konsultacji chirurgicznej nie należy zatajać żadnych faktów, dotyczących m.in. diety, używek czy przebytych chorób.

Oprócz wywiadu medycznego lekarz przeprowadza także badanie pacjenta, wykorzystując do tego metodę właściwą dla dolegliwości, jakie u niego występują. Następnie podejmuje decyzje dotyczące dalszej diagnostyki bądź metod leczenia.

Chirurgia ogólna – z czym udać się do chirurga w Szczecinie?

Poradnia chirurgiczna w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed pomaga pacjentom, u których występują częste schorzenia, możliwe do wyleczenia po przeprowadzeniu zabiegów chirurgicznych, lub u których zachodzi konieczność wycięcia próbki tkanek do pogłębionej diagnostyki. Problemy, z którymi pacjenci mogą udać się do chirurga w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed, to m.in.:

  • zmiany skórne, znamiona, kaszaki, tłuszczaki;
  • przepuklina;
  • żylaki;
  • ropnie;
  • kamica żółciowa;
  • źle wyglądające blizny.

Jak umówić się na wizytę u chirurga w Szczecinie?

W celu umówienia wizyty u chirurga w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed należy zadzwonić pod podany na górze strony numer telefonu. Wygodnie można umówić się także za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza, który umożliwia łatwe znalezienie wolnych terminów u wybranego specjalisty, a także przesłanie dokumentów, np. dokumentacji medycznej i wyników badań.