Konsultacje wykonuje:Chirurg Szczecin

Chirurgia ogólna Szczecin – jaką dziedziną medycyny jest chirurgia?

Chirurgia ogólna to dziedzina medycyny zajmująca się operacyjnym leczeniem schorzeń, występujących w różnych obszarach organizmu pacjenta. Nazwa tej specjalizacji wywodzi się z greki, gdzie słowo „cheir” oznacza rękę, a „ergon” czyn, co w połączeniu daje nam nazwę specjalizacji, w której lekarz pomaga pacjentowi za pomocą rąk i wykorzystywanych instrumentów. Chirurgia ogólna w Szczecinie świadczona jest w Centrum Medycznym Sedimed. Z konsultacji z chirurgiem w Szczecinie prywatnie mogą skorzystać wszyscy pacjenci, u których występują wskazania do wizyty u specjalisty.

Czym zajmuje się chirurg? Szczecin Sedimed

W zakresie kompetencji chirurga znajduje się operacyjne leczenie tkanek miękkich lub tkanek twardych, które uległy uszkodzeniu lub występują w nich zmiany chorobowe. Chirurg w Szczecinie może pomóc w leczeniu często występujących nieprawidłowości związanych ze zdrowiem jelit, naczyń krwionośnych, dróg żółciowych czy skóry. Problemy, z którymi pacjenci mogą zgłosić się do chirurga w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed, to m.in.:

 • przepukliny,
 • żylaki,
 • kamica żółciowa,
 • potencjalnie niebezpieczne pieprzyki,
 • kaszaki,
 • tłuszczaki,
 • ropnie,
 • źle gojące się blizny,
 • wszelkie zmiany skórne.

Chirurgia ogólna zajmuje się także wieloma innymi schorzeniami, m.in. zapaleniem wyrostka robaczkowego, schorzeniami tarczycy, kuracją poparzeń, leczeniem proktologicznym czy leczeniem wrastających paznokci.

Dobry chirurg Szczecin – kiedy umówić się na konsultację?

Chirurgia ogólna w Szczecinie przyjmuje wszystkich pacjentów, u których występują wskazania do odbycia konsultacji ze specjalistą. Listę wskazań stanowi tak naprawdę powyższa lista schorzeń, którymi zajmuje się chirurg. Mogą one dawać różne objawy, przede wszystkim dolegliwości bólowe, przebarwienia, obrzęki.

Jak przebiega wizyta u chirurga?

Wizyta u chirurga w Szczecinie w Centrum Medycznym zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu medycznego z pacjentem. Następnie lekarz dokonuje oglądu pacjenta i przeprowadza badania fizykalne. Jeśli pacjent ma ze sobą wyniki badań diagnostycznych lekarz dokonuje ich analizy.

W razie potrzeby chirurg ogólny w Szczecinie może zalecić wykonanie pogłębionej diagnostyki, np. badań USG, RTG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy badań laboratoryjnych. W czasie wizyty również mogą zostać przeprowadzone badania lub drobne zabiegi chirurgiczne.

Chirurg Szczecin prywatnie – czy potrzebuję skierowania?

Wizyta u chirurga w Szczecinie prywatnie nie wymaga skierowania od lekarza ogólnego. Z konsultacji mogą skorzystać wszyscy pacjenci, u których występują ku temu wskazania. Aby umówić się na wizytę u chirurga w Szczecinie, należy zadzwonić pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnić formularz elektroniczny.

Każdy chirurg w Szczecinie, przyjmujący pacjentów w Centrum Medycznym Sedimed, to specjalista posiadający rozległą wiedzę oraz charakteryzujący się opanowaniem i wysokimi zdolnościami manualnymi, które pozwalają mu odpowiednio reagować podczas zabiegów.

Kim jest chirurg?

Chirurg jest lekarzem specjalizującym się w operacyjnym leczeniu różnych schorzeń. Chirurg to specjalista, który musi posiadać ogromną wiedzę medyczną, zdolności manualne, zaznajomienie z technologią medyczną, a ponadto charakteryzować się wysoką odpornością na stres.

Jak przebiega konsultacja chirurgiczna?

Celem konsultacji chirurgicznej jest dokonanie przez chirurga oceny stanu zdrowia pacjenta, a następnie podjęcie właściwej i skutecznej metody leczenia. Przed wizytą u chirurga w Szczecinie pacjent powinien przygotować historię przebytych chorób, listę zażywanych leków i suplementów oraz ewentualną dokumentację medyczną przebytych zabiegów. W czasie konsultacji chirurgicznej nie należy zatajać żadnych faktów, dotyczących m.in. diety, używek czy przebytych chorób.

Oprócz wywiadu medycznego lekarz przeprowadza także badanie pacjenta, wykorzystując do tego metodę właściwą dla dolegliwości, jakie u niego występują. Następnie podejmuje decyzje dotyczące dalszej diagnostyki bądź metod leczenia.

Chirurgia ogólna – z czym udać się do chirurga w Szczecinie?

Poradnia chirurgiczna w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed pomaga pacjentom, u których występują częste schorzenia, możliwe do wyleczenia po przeprowadzeniu zabiegów chirurgicznych, lub u których zachodzi konieczność wycięcia próbki tkanek do pogłębionej diagnostyki. Problemy, z którymi pacjenci mogą udać się do chirurga w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed, to m.in.:

 • zmiany skórne, znamiona, kaszaki, tłuszczaki;
 • przepuklina;
 • żylaki;
 • ropnie;
 • kamica żółciowa;
 • źle wyglądające blizny.

Jak umówić się na wizytę u chirurga w Szczecinie?

W celu umówienia wizyty u chirurga w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed należy zadzwonić pod podany na górze strony numer telefonu. Wygodnie można umówić się także za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza, który umożliwia łatwe znalezienie wolnych terminów u wybranego specjalisty, a także przesłanie dokumentów, np. dokumentacji medycznej i wyników badań.