Holter EKG Szczecin

Holter EKG to rozszerzone badanie elektrokardiograficzne pozwalające nieinwazyjnie ocenić wszystkie cykle pracy serca w ciągu 24, a czasem 48 i więcej godzin. W trakcie badania pacjent może wykonywać normalne czynności. Aparat dokonuje rejestracji zapisu w trakcie zwykłej aktywności pacjenta co pozwala na interpretację wyników ewentualnych zaburzeń rytmu serca zachodzących nie zawsze w trakcie wizyty u lekarza. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Wskazaniem do badania są zwykle napadowe kołatania serca oraz uczucia przerw w biciu serca lub liczne epizody pobudzeń dodatkowych w sercu. Ponadto badanie to często jest wiążącym przed kwalifikacją do implantacji stymulatora serca. Poza tym pozwala również ocenić występowania bloków przewodzenia w sercu i pauz. Szczególnie przydatne jest w diagnostyce omdleń i zasłabnięć oraz zawrotów głowy nieustalonego pochodzenia.

W wypadku występujących arytmii lub kołatań serca kardiolodzy przyjmujący u nas w ośrodku rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące Twoich objawów. W takich wypadkach badanie EKG holtera jest bardzo pomocne. Dodatkową zaletą naszego systemu holterowskiego jest możliwość pomiarów wielogodzinnych – nawet do 7 dni pomiarów.

Co zrobić jeśli wcześniej wykonany Holter EKG nie dał odpowiedzi na Twoje objawy?

Mamy również dla takich pacjentów rozwiązanie – domowe EKG! Posiadamy unikalny w naszym rejonie system monitorowania domowego EKG w każdym momencie w jakim tylko pacjent sobie tego życzy! Ponadto, dodatkową zaletą urządzenia jest jego miniaturowość i szybkość pomiaru. Mieści się w niewielkiej kieszeni i ma tylko kilka milimetrów grubości. Urządzenie wydawane jest tym pacjentom, którzy bardzo rzadko odczuwają arytmie, ponieważ może dokonać wielokrotnych pomiarów EKG przez wiele miesięcy. Urządzenia można mieć ze sobą nawet przez kilka miesięcy. Jeśli masz rzadko arytmie warto rozważyć domowe EKG. Poza tym w wypadku wielokrotnych niediagnostycznych opisów Holtera EKG takie badanie również będzie pomocne. Więcej informacji na temat tego znajdziesz tutaj, a w celu skorzystania z urządzenia należy umówić się na wizytę do naszych lekarzy kardiologów.