Chirurg onkologiczny Szczecin

Pacjenci z chorobami nowotworowymi znajdują się pod opieką różnych specjalistów, spośród których ważną rolę w ich leczeniu oraz obserwowaniu postępów leczenia odgrywa chirurg onkologiczny. Chirurgia onkologiczna w Szczecinie dostępna jest Centrum Medycznym Sedimed. Zapraszamy do zapoznania się ze wskazaniami do wizyty u chirurga onkologicznego oraz usługami świadczonymi pacjentom z podejrzeniem chorób nowotworowych lub ze zdiagnozowanymi nowotworami.

Czym zajmuje się chirurgia onkologiczna?

Chirurgia onkologiczna to specjalizacja chirurgiczna, która zajmuje się operacyjnym leczeniem chorób nowotworowych. Oprócz leczenia chirurgicznego poradnia chirurgii onkologicznej w Szczecinie specjalizuje się też w diagnostyce chorób nowotworowych na podstawie badań diagnostycznych, dostosowywaniu właściwych metod leczenia oraz monitorowaniu postępów leczenia i obserwacją pacjentów, którzy poddają się leczeniu.

Chirurgia onkologiczna Szczecin – jak przebiega wizyta u lekarza?

Poradnię chirurgii onkologicznej w Szczecinie należy odwiedzić po zauważeniu u siebie objawów chorób nowotworowych (np. zmian skórnych, guzków, niefizjologicznych krwawień, obrzęków , częstych gorączek i nocnych potów czy nagłej utraty masy ciała), a także po uzyskaniu nieprawidłowych wyników badań profilaktycznych, które mogą wskazywać na choroby nowotworowe. W czasie wizyty chirurg onkologiczny przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny i zaleca przeprowadzenie serii badań diagnostycznych, które pozwolą postawić diagnozę.

Poradnia chirurgii onkologicznej w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed oferuje swoim pacjentom:

  • konsultacje w zakresie nowotworowych zmian w obrębie piersi (łagodnych i złośliwych), badanie USG piersi;
  • usuwanie zmian nowotworowych skóry;
  • konsultacje pacjentów , u których występują zmiany nowotworowych przewodu pokarmowego (np. żołądka, jelita grubego, odbytnicy);
  • konsultacje pacjentów z guzami nadnerczy;
  • kwalifikowanie pacjentów do leczenia operacyjnego.

Poradnia chirurgii onkologicznej Szczecin – jak zapisać się na wizytę?

Centrum Medyczne Sedimed oferuje łatwe zapisy do poradni chirurgii onkologicznej w Szczecinie – rejestracja możliwa jest po kontakcie telefonicznym pod podany na stronie numer bądź po wypełnieniu formularza elektronicznego, który umożliwia też przesyłanie dokumentacji medycznej.