Ortopeda Szczecin

Poradnia ortopedyczna w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed świadczy konsultacje dla wszystkich pacjentów, którzy odczuwają dolegliwości związane z układem ruchu. Dowiedz się, czym zajmuje się lekarz ortopeda, z jakimi objawami warto umówić się na konsultację oraz jak zapisać się do ortopedy w Szczecinie.

Ortopeda Szczecin – czym się zajmuje?

Ortopeda to specjalista medycyny, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego. Jego głównym celem jest przywrócenie funkcji ruchowych oraz łagodzenie bólu pacjentów dotkniętych urazami, deformacjami, chorobami i innymi problemami związanymi z kośćmi, stawami, mięśniami i więzadłami. Każdy ortopeda w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed to wysoko wykwalifikowany lekarz, który stosuje różne metody leczenia, w tym rehabilitację, terapię farmakologiczną, a także może zalecić interwencje chirurgiczne w przypadkach poważniejszych schorzeń.

Dobry ortopeda Szczecin – jakie choroby leczy?

Dobry ortopeda w Szczecinie zajmuje się szerokim spektrum chorób i urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Jest to specjalista, który pomaga pacjentom z problemami takimi jak złamania, skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenia więzadeł, stawów, bóle pleców, dyskopatie, schorzenia kręgosłupa, choroby stawów, artrozy, deformacje kości, wady postawy, stopy płaskie oraz inne zaburzenia narządu ruchu.

Poradnia ortopedyczna – kiedy umówić się na konsultację

Umówienie się na konsultację w poradni ortopedycznej w Szczecinie jest zalecane w przypadku wystąpienia objawów takich jak: ból stawów, trudności w wykonywaniu codziennych czynności, ograniczenia ruchomości, powtarzające się urazy lub przewlekły dyskomfort związany z układem mięśniowo-szkieletowym. Poradnia ortopedyczna w Szczecinie oferuje profesjonalną opiekę medyczną, diagnozę, leczenie oraz wspomaganie pacjentów w leczeniu dolegliwości ortopedycznych. Skonsultowanie się z ortopedą w Szczecinie pomoże postawić prawidłową diagnozę i wdrożyć odpowiednie metody terapeutyczne, które poprawią jakość życia pacjenta.

Ortopeda Szczecin prywatnie – zapisz się na konsultację w Centrum Medycznym Sedimed

Z poradni ortopedycznej w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed skorzystać mogą wszyscy pacjenci, którzy odczuwają dolegliwości układu ruchu. Aby umówić się na konsultację, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu wskazany na stronie bądź wypełnić formularz elektroniczny, który umożliwia łatwe znalezienie wolnych terminów u ortopedy prywatnie w Szczecinie oraz przesłanie dokumentacji medycznej.

Ortopeda to lekarz, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem, a następnie leczeniem chorób związanych z narządem ruchu. W kręgu jego zawodowych zainteresowań znajdują się zarówno złamania kości, ich urazy, ból kręgosłupa, więzadeł, stawów oraz mięśni. Jego specjalizacja obejmuje zatem drobiazgową wiedze dotyczącą anatomii, fizjologii ruchu, patofizjologii czy biomechaniki. Jest to zatem bardzo szeroka specjalizacja. Chociaż jest często kojarzona głównie z leczeniem najmłodszych, nic bardziej mylnego, ortopedzi zajmują się także schorzeniami występującymi u osób dorosłych.

Kiedy warto zdecydować się na wizytę u ortopedy?

Najczęściej lekarza ortopedę odwiedzają osoby, które doznały urazów, takich jak złamania, zwichnięcia, czy skręcenia. Warto wybrać się do niego również w sytuacji, gdy nasza dolegliwość nie jest związana z doznanym urazem i wiąże się np. z bólem stawów, kręgosłupa, mięśni czy ścięgien. Można zwrócić się o pomoc do lekarza również w sytuacji, gdy towarzyszą nam problemy z poruszaniem się w obrębie kończyn i stawów.

Jak może przebiec wizyta u specjalisty?

Oczywiście każda wizyta będzie odmienna, zależnie od rodzaju problemów, z jakimi przychodzimy do lekarza. Każdorazowo rozpoczyna się jednak od dokładnego wywiadu, który ma na celu postawienie wstępnej diagnozy. Na tej postawie określona są dalsze działania. Lekarz najczęściej przeprowadza badania sprawdzające ruchomość oraz stabilność stawów, kręgosłupa oraz całego szkieletu. Specjalista może również zlecić wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, badania ultrasonograficznego, tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Zależnie od wyników badań, określane są dalsze metody leczenia, takie np. terapia farmakologiczna, operacja chirurgiczna, czy unieruchomienie kończyny.

Jakie choroby może zdiagnozować ten specjalista?

Ortopedzi najczęściej diagnozują zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia oraz złamania. Mogą wykryć również choroby kręgosłupa, takie jak na przykład przepuklina dyskowa, stenoza lędźwiowa czy rwa kulszowa. Rozpoznają wady wrodzone oraz zmiany przeciążeniowe, takie jak zespół cieśni kanału nadgarstka czy kolano biegacza. Wykrywają choroby zapalne stawów oraz kości, nowotwory kości i nie tylko.

W naszym centrum medycznym konsultacji wykonują doświadczeni ortopedzi w chorobach dorosłych jak i dziecięcych.