Gastrolog Szczecin

Gastrolog to lekarz specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego – przełyku, żołądka, jelit, odbytu, gruczołów trawiennych, do których zaliczamy wątrobę i trzustkę, a także dróg żółciowych. Konsultacje gastrologiczne w Szczecinie można odbyć w Centrum Medycznym Sedimed.

Jakie problemy leczy gastrolog?

Gastrolog pomaga pacjentom z takimi schorzeniami, jak m.in.:

  • owrzodzenie żołądka i dwunastnicy,
  • refluks,
  • celiakia,
  • zespół jelita drażliwego,
  • stany zapalne jelit,
  • choroba Leśniowskiego-Crohna,
  • choroby wątroby,
  • choroby trzustki.

Jak przebiega wizyta u gastrologa?

Konsultacja gastrologiczna rozpoczyna się od przeprowadzenia z pacjentem wywiadu medycznego, dotyczącego m.in. dolegliwości, diety, błędów żywieniowych, trybu życia. Następnie lekarz wykonuje badanie palpacyjne, czyli delikatne uciskanie brzucha w celu zlokalizowania bolesności. Jednym z podstawowych badań gastrologicznych jest USG jamy brzusznej, pozwalające zobrazować narządy układu pokarmowego.

W razie podejrzenia poważniejszych schorzeń gastrolog może skierować pacjenta np. na gastroskopię, kolonoskopię, badania laboratoryjne z krwi lub kału lub konsultację onkologiczną w przypadku podejrzenia zmian nowotworowych.

Kiedy udać się do gastrologa?

Wskazania do wizyty u gastrologa w Szczecinie w Centrum Medyczny Sedimed to najczęściej dolegliwości w obszarze układu pokarmowego, m.in. bóle w jamie brzusznej i podbrzuszu, wzdęcia, mdłości, uczucie pełności, zaparcia i biegunki, problemy z przełykaniem czy obecność w kale krwi lub śluzu. Objawem, który powinien budzić niepokój i również jest wskazaniem do odbycia konsultacji z gastrologiem, jest nagły spadek masy ciała, niezwiązany z dietą czy aktywnością fizyczną.

Jak umówić się do gastrologa w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed?

Pacjenci, którzy chcą umówić się na wizytę u gastrologa w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed, mogą zrobić to, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu lub wypełniając dostępny formularz elektroniczny (ta forma pozwala wygodnie przesłać lekarzowi dokumentację medyczną i wyniki badań oraz dodatkowe informacje).