Radiolog Szczecin

Potrzebujesz pomocy radiologa? Na konsultację z radiologiem w Szczecinie możesz umówić się w Centrum Medycznym Sedimed. Dowiedz się, czym zajmuje się radiologia, kiedy warto skonsultować się z radiologiem i jak umówić się do radiologa w Szczecinie.

Radiologia Szczecin – czym się zajmujemy?

Radiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem i interpretacją obrazów diagnostycznych w celu postawienia trafnej diagnozy. Radiolodzy są wyspecjalizowani w wykorzystywaniu różnych technik obrazowania medycznego, takich jak rentgen, tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MRI), ultrasonografia (USG) oraz inne, aby uzyskać dokładne informacje o stanie zdrowia pacjenta. Ich głównym celem jest wspieranie innych specjalistów w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń oraz urazów. Radiolog w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed wykonuje badania ultrasonograficzne różnych obszarów organizmu człowieka.

Radiolog Szczecin – jakimi schorzeniami się zajmuje?

Radiolodzy zajmują się szerokim spektrum chorób i stanów patologicznych. Dzięki zaawansowanym technikom obrazowania mogą pomóc w diagnozowaniu i monitorowaniu schorzeń takich jak m.in. choroby układu kostno-stawowego, guzy nowotworowe, schorzenia naczyń, choroby płuc, schorzenia układu pokarmowego, zaburzenia układu moczowego, choroby układu nerwowego oraz wiele innych. Radiolodzy w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed posiadają bogate doświadczenie i umiejętności interpretacji obrazów, co pozwala na trafne diagnozowanie i odpowiednie zarządzanie pacjentem.

Poradnia radiologiczna – kiedy umówić się na konsultację

Wizyta w poradni radiologicznej w Szczecinie jest zalecana w przypadku, gdy istnieje podejrzenie choroby lub urazu wymagającego oceny za pomocą badań obrazowych. Może to obejmować objawy takie jak ból, obrzęk, problemy z oddychaniem, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych lub wykryte nieprawidłowości podczas innych badań diagnostycznych. Poradnia radiologiczna w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed, oferuje badania USG.

Radiolog Szczecin prywatnie – zapisz się na konsultację w Centrum Medycznym Sedimed

Potrzebujesz konsultacji z radiologiem w Szczecinie? W Centrum Medycznym Sedimed możesz umówić się na prywatną wizytę u radiologa. W tym celu skontaktuj się z rejestracją pod podanym na stronie numerem telefonu lub wypełnij formularz elektroniczny.

Radiolog w swojej dziedzinie jaką jest radiologia zajmuje się różnymi technikami obrazowania od popularnego ambulatoryjnie USG, poprzez badania RTG po tomografię czy rezonans magnetyczny. Wszelkie badania wykonywane przez radiologa mają na celu wykryć chorobę lub zasugerować jej przyczynę.

W warunkach ambulatoryjnych wykorzystuje się głównie ultrasonografię. W Centrum Medycznym Sedimed w Szczecinie w obrazowaniu wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Nasze głowice ultrasonograficzne obecne były do tej pory głównie w największych ośrodkach klinicznych na świecie. Wyznajemy zasadę: jakość przede wszystkim, bez żadnych kompromisów. Dlatego położyliśmy bardzo duży nacisk na jakość posiadanych aparatów USG oraz wyszkolenie obsługującego go personelu. Wszystkie badania są skrupulatnie przeprowadzane przez to niejednokrotnie trwają dość długo.

W naszej placówce radiolog wykonuje badania ultrasonograficzne:

  • jamy brzusznej
  • tarczycy
  • doppler żył głębokich kończyn dolnych
  • doppler tętnic obwodowych
  • tętnic szyjnych i kręgowych
  • doppler żył i tętnic kończyn górnych
  • doppler tętnic nerkowych
  • węzłów chłonnych
  • układu moczowego

Kiedy udać się do radiologa?

Jeśli odczuwasz niepokojące bóle brzucha, wyczuwasz powiększone węzły chłonne to nie powinieneś zwlekać. Podobnie jeśli niepokoi Cię zmiana w obrębie jąder lub piersi to jest wystarczający powód aby zgłosić się na badanie. Na diagnostykę ultrasonoraficzną kierowani są również pacjenci pozostający pod stałą opieką chirurga naczyniowego – wymagający wówczas USG tętnic i żył obwodowych. Podobnie osoby z chorobami tarczycy okresowo wymagają wykonania USG tarczycy. Dodatkowo na wizytę należy się zgłaszać profilaktycznie w celu wykonania USG jąder raz do roku (dotyczy głównie pacjentów < 40 roku życia). Z kolei w wypadku kobiet wskazane jest wykonywanie okresowo badania USG piersi szczególnie u kobiet, u których nie można lub są trudności w wykonaniu mammografii. Dodatkową grupą osób, które są kierowane na badania USG są pacjenci kardiologiczni, u których albo wykryto szmer nad tętnicami szyjnymi albo mają już stwierdzoną miażdżycę kończyn dolnych lub tęnic szyjnych.
W naszym ośrodku przyjmuje dr Łukasz Wójcik – specjalista z doświadczeniem w Szpitalu w Klinicznym w Szczecinie. Specjalizuje się przede wszystkim w dopplerach tętnic zarówno dogłowowych jak i nerkowych czy tętnic jamy brzusznej. Oczywiście wykonuje też USG żył głębokich kończyn dolnych.