Cennik

Dermatologia

Konsultacja dermatologiczna (pierwszorazowa)
260 zł
Konsultacja dermatologiczna (kolejna wizyta)
240 zł
Konsultacja dermatologiczna dzieci
260 zł

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Jedna zmiana, przy wielu zmianach cena jest ustalana indywidualnie
od 350 zł
- włókniaki miękkie
- naczyniaki rubinowe
- brodawki wirusowe
- brodawki łojotokowe
- grudki perliste
- blizny
- niektóre znamiona łagodne niemelanocytarne
- mięczaka zakaźnego
- kłykciny kończyste
(usługa dostępna tylko po wcześniejszej konsultacji dermatologicznej)

Dermatolog

Diagnozowaniem, leczeniem, a także profilaktyką chorób skóry i jej przydatków (paznokcie, włosy) zajmuje się dermatolog. W zakresie dermatologii są również choroby ogólnoustrojowe mające swoje objawy na skórze, takie jak atopowe zapalenie skóry, łuszczycowe zapalenie stawów czy też manifestacje skórne w chorobach endokrynologicznych oraz reumatologicznych. Należy pamiętać, że na kondycję skóry mają wpływ również zaburzenia hormonalne, metaboliczne i różnego pochodzenia ogniska zapalne. Dlatego dermatologia jest ściśle powiązana z innymi dziedzinami medycyny.Dodatkowo specjalista dermatologii zajmuje się również rozpoznawaniem i leczeniem nowotworów skóry zarówno łagodnych, jak i złośliwych (czerniak). Należy pamiętać, że im wcześniej zostaną wykryte zmiany, tym większe są szanse powodzenia leczenia.

Szczecińskie centrum medyczne Sedimed świadczy konsultacje dermatologiczne oparte zarówno na diagnostyce, leczeniu, jak i wdrożeniu programu profilaktyki zmniejszającego ryzyko nawrotu choroby. Każda wizyta w ramach prywatnej opieki medycznej Sedimed składa się z wywiadu z pacjentem oraz bezbolesnego badania dermatoskopowego (dokładna obserwacja zmian przy użyciu dermatoskopu stanowiącego rodzaj mikroskopu). Pacjenci mogą liczyć również na porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji skóry zarówno normalnej, jak i problematycznej. Należy pamiętać, że problemy ze skórą, włosami czy paznokciami są problemami nie tylko natury estetycznej, ale mogą też mieć podłoże zdrowotne. Dlatego w przypadku wystąpienia niepokojących zmian bądź dolegliwości, warto zarezerwować wizytę u lekarza.

Dodatkowo, lekarz tej specjalności potrafi doskonale dopasować ewentualne zabiegi medycyny estetycznej w momencie gdy pacjent/pacjentka sobie tego życzy. Mając szeroką wiedzę medyczną, nie tylko z zakresu swojej dziedziny, ale również innych specjalności medycznych jak m.in. endokrynologia, reumatologia czy choroby zakaźne, będzie doskonałym wsparciem przed takimi zabiegami.

Jakie choroby skóry leczy dermatolog?

Do częstych chorób skórnych, którymi zajmuje się ten specjalista należą m.in.:

Kiedy odczuwasz niepokojący świąd skóry, zauważyłeś zmiany wyglądu swojej skóry, jeśli zauważysz zmiany wyglądu swoich paznokci np. gdy paznokieć staje się grubszy lub zniekształcony. Masz znamiona na skórze, które Cię niepokoją, zaczynają zmieniać wygląd lub powiększać się to sygnał aby zgłosić się do dermatologa. Do lekarza tej specjalności warto również udać się okresowo profilaktycznie celem oceny znamion pojawiających się na skórze szczególnie po sezonie letni. Dodatkową grupą osób, które mogą odnieść szczególną korzyść są pacjenci, którzy w przeszłości korzystali z solariów czy też mają w rodzinie osoby, u których wykryto nowotwór skóry. W naszym ośrodku przyjmują doświadczeni lekarze dermatolodzy. Nasi lekarze z pewnością pomogą rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci w problemie.