Cennik

Neurologia

Konsultacja neurologiczna
270 zł

Neurolog

Neurolog to lekarz, którego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego oraz jego schorzeń. Jest to bardzo skomplikowana oraz obszerna dziedzina medycyny. Zajmuje się schorzeniami, które są spowodowane uszkodzeniami oraz nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Do najczęstszych objawów zaliczamy np. bóle głowy, mimowolne odruchy, szumy w uchach, omdlenia czy zaburzenia mowy. Korzeni neurologii możemy dopatrywać się już w epoce renesansu, jednak w formie takiej, jaką ma obecnie, została wyodrębniona dopiero w XIX wieku.

neurolog szczecin

Jakie są najczęstsze choroby układu neurologicznego?

Do najczęstszych schorzeń, z jakimi spotyka się neurolog, należy choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, udar mózgu, porażenie mózgowe, guzy mózgu, choroba Parkinsona, epilepsja, migrena czy rwa kulszowa.

Kiedy warto udać się na wizytę u neurologa?

Nie ma jednoznacznych zaleceń, według których należałoby profilaktycznie korzystać z konsultacji neurologicznych. Gdy tylko zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, warto zdecydować się na wizytę. Takimi oznakami mogą być w szczególności zaburzenia funkcjonowanie zmysłów lub pamięci. Mogą to być także omamy, których źródłem nie jest choroba psychiczna, okresowe niedowłady czy pojawiające się coraz częściej, uciążliwe bóle głowy.
Swój stan powinny monitorować szczególnie osoby starsze, ponieważ większość chorób układu nerwowego występuje przeważnie w podeszłym wieku.

W jaki sposób przeprowadzane jest badanie?

Gdy zgłaszamy się do specjalisty po raz pierwszy, wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Specjalista będzie chciał się dowiedzieć, jakie niepokojące objawy dostrzegliśmy u siebie. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badania, które ma na celu określenie prawidłowości odruchów fizjologicznych, a także odruchy mięśni, objaw Rossolimo czy Babińskiego.
W niektórych przypadkach specjalista może skierować pacjenta na dodatkowe badania. Do badań najczęściej zlecanych przez neurologa należą rezonans magnetyczny, elektroencefalografia czy tomografia komputerowa.

W naszym Centrum medycznym przyjmuje doświadczona dr Patrycja Sendorek, która zawsze z zaangażowaniem podchodzi do problemów swoich pacjentów.