Wizyta lekarska online

Rozwój technologiczny zapewnia nam coraz więcej wygodnych rozwiązań, zmieniając niemal każdą dziedzinę życia. Pozwala np. świadczyć usługi medyczne przez Internet. Konsultacje online są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą osobiście iść się do przychodni lub potrzebują szybkiej porady lekarskiej.

Kiedy można skorzystać z konsultacji online?

Obecnie z konsultacji online mogą skorzystać jedynie pacjenci, których wcześniejsze wizyty odbywały się w trybie stacjonarnym. W takiej sytuacji, aby się na nią umówić, wystarczy posiadać komputer z dostępem do internetu. Konsultacje online stanowią bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy bezpośredni kontakt z pacjentem nie jest konieczny. Korzystając z nich, pacjenci mogą np. szybko i bezproblemowo przedłużyć receptę na lek przyjmowany przez dłuższy czas.

Konsultacje online stanowią również świetne rozwiązanie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. W ich przypadku wyjście z domu i wyprawa do lekarza stanowią znaczny wysiłek, dlatego możliwość przeprowadzenia e-wizyty jest dużym udogodnieniem.

W niektórych sytuacjach, gdy lekarz nie musi obejrzeć pacjenta, a wystarczy jedynie przeprowadzenie wywiadu, e-wizyta jest wystarczająca. Jej skutkiem może być np. wystawienie elektronicznej recepty lub skierowania na specjalistyczne badania.

Pacjenci, którzy cierpią na choroby, takie jak cukrzyca, czy nadciśnienie, mogą skorzystać z porady, gdy zaniepokoi ich aktualny poziom cukru we krwi lub ciśnienie. W ten sposób lekarz będzie mógł szybko zareagować, dostosowując kurację do potrzeb pacjenta.

U jakich lekarzy możemy skorzystać z e-wizyty?

Są to głównie specjaliści zapewniający podstawową opiekę zdrowotną, zatem lekarze pierwszego kontaktu mający specjalizację z np. pediatrii, chorób wewnętrznych, czy medycyny rodzinnej. W naszym Centrum Medycznym nasi pacjenci mogą skorzystać również z oferty wizyt online wśród innych specjalności takich jak: dermatolog, kardiolog, urolog, reumatolog, immunolog, gastrolog czy endokrynolog.

Jak wygląda konsultacja online?

Osoby, które nigdy nie korzystały z tej opcji, początkowo mogą czuć się zagubione. Warto jednak pamiętać, że nie jest to skomplikowany proces i żeby sobie ze wszystkim poradzić, wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera.

Na początek trzeba wysłać formularz zgłoszeniowy – wybrać odpowiedniego lekarza na stronie przychodni i przesłać go do nas. W formularzu znajdują się pytania, które pomogą lekarzowi wstępnie zorientować się w problemie. Należy jednak pamiętać, by zrobić to szczerze, ponieważ pełni on funkcję odpowiednika standardowego wywiadu.

Po przesłaniu formularzu, lekarz analizuje odpowiedzi i kontaktuje się z Pacjentem poprzez email, czat lub telefonicznie. Przed wizytą otrzymacie Państwo link do płatności online. Wizytę należy opłacić przed jej rozpoczęciem. Można tego również dokonać tradycyjnym przelewem. Dane do wpłaty znajdują się w zakładce kontakt oraz poniżej.

W trakcie takiej wizyty może również wystawić receptę. Gdy podejmie decyzję odnośnie schorzenia i zalecanych leków, pacjent otrzymuje powiadomienie. Recepta elektroniczna jest przesyłana do pacjenta w formie kodu lub pliku pdf. Całość jest prosta i szybka – bez wychodzenia z domu.

Cennik wizyt online:

wizyta online telefoniczna lub poprzez czat/email – 150 zł

(tylko po wcześniejszej wizycie stacjonarnej)
wystawienie samej recepty (dla pacjentów będących już w bazie CM Sedimed): 40 zł

Formularz kontaktowy dla wizyty online

    Administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Sedimed, ul. Narutowicza 13e, 70-240 Szczecin. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie podanym w niniejszym formularzu w celu realizacji działań marketingowych przez Sedimed, w tym ich udostępnianie przedsiębiorcom stale współpracującym z administratorem na podstawie zawartych umów w celu realizacji działań marketingowych
    * Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Sedimed, ul. Narutowicza 13e, 70-240 Szczecin.
    * Potwierdzam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Regulamin świadczenia usługi..
    (*) - pole wymagane