Mycie rąk

Koronawirus – zalecenia dla pacjentów CM Sedimed

Nadzór merytoryczny:

dr n.med. Paweł Stachowiak

Szanowni Pacjenci,

w obecnej wyjątkowej i trudnej dla nas wszystkich sytuacji chcemy Państwa zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć Was jak najlepszą opieką. Państwa zdrowie i bezpieczeństwo były, są i zawsze będą dla nas najważniejsze.

Z uwagi na to w ostatnim czasie wprowadziliśmy szereg działań, by zapewnić Państwu najwyższy poziom bezpieczeństwa. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Im szybciej wszyscy zastosujemy się do zaleceń Ministra Zdrowia czy Głównego inspektora Sanitarnego tym szybciej ten czas minie.

Reorganizujemy naszą pracę by umożliwić szybki dostęp porady online z lekarzem – najbezpieczniejszej w tej sytuacji formy konsultacji. Jeśli tylko macie Państwo taką potrzebę proszę wysłać zapytanie o taką poradę pod adres: kontakt@sedimed.pl.

Jednocześnie wszystkim Pacjentom zalecamy aby ograniczyć liczbę wizyt w placówce do minimum. Jeśli macie Państwo umówione wizyty, które nie są pilne, prosimy o ich odwołanie lub przełożenie lub skorzystanie z opcji wizyty online. Lista lekarzy przyjmujących online jest na stronie internetowej: https://sedimed.pl/online

W ten sposób nie będziecie Państwo narażać siebie na kontakt z innymi osobami. W obecnym czasie taka decyzja może uratować komuś życie.

Jeśli jednak stan jest na tyle poważny, że uznacie Państwo, iż nasza placówka jest bezpieczniejszym miejscem niż np. szpitale czy poradnie publiczne proszę przyjść na wizytę punktualnie, a w przypadku wizyty pierwszorazowej maksymalnie 2-3 minuty wcześniej. Najlepiej pojawiać się bez osób towarzyszących. Dbaj o swoje i ich bezpieczeństwo. W centrum powinni przebywać tylko pacjenci, których stan zdrowia wymaga konsultacji lekarza bądź badań diagnostycznych. Prosimy nie pojawiać się w przypadku jakichkolwiek, nawet najmniejszych objawów chorobowych takich jak kaszel, gorączka, ból gardła itp.

Poniższe wizyty możecie Państwo bezpiecznie odwołać, bez obawy o swoje zdrowie:

o             Wizyty związane z oceną stanu zdrowia

o             Wizyty kontrolne związane z chorobą przewlekłą, pod warunkiem, że czujecie się Państwo dobrze

W wypadku pilnej konieczności konsultacji z lekarzem przy obecnych objawach chorobowych (np. kaszel, gorączka, ból gardła, osłabienie itp.) lub w trakcie przebywania na kwarantannie domowej zapraszamy do skorzystania z opcji wizyty online. Wszelkie informacje na ten temat uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 570 100 070 lub mailowo kontakt@sedimed.pl. Lekarz w trakcie rozmowy lub czatu przeprowadzi wywiad, wyda zalecenia, może wystawić e-Receptę oraz e-Zwolnienie lekarskie. A jeśli Państwa stan zdrowia będzie wymagał konsultacji w placówce stacjonarnej otrzymacie również i takie skierowania.

               

Poniżej przedstawiamy kilka prostych zasad bezpieczeństwa Państwa pobytu w Sedimed

  1. Postaraj się nie przychodzić na wizytę z osobami towarzyszącymi.
  2. Od razu po wejściu do centrum zdejmij odzież wierzchnią
  3. Umyj dokładnie ręce.
  4. Zachowaj odstęp 1- 1,5 metra od pracownika recepcji i od innych pacjentów przebywających w poczekalni.
  5. Dbaj o higienę kaszlu – zasłoń usta i nos chusteczką albo zgiętym łokciem. Po użyciu chusteczki natychmiast ją wyrzuć, a ręce dokładnie umyj lub zdezynfekuj.
  6. Unikaj dotykania powierzchni, których mogły dotykać inne osoby. A po ich dotknięciu, umyj lub zdezynfekuj ręce.
  7. Nie umawiaj wizyt w recepcji. Korzystaj ze strony internetowej www.sedimed.pl