Cennik

Radiologia

USG żył kończyn dolnych
270 zł
USG tętnic kończyn dolnych
270 zł
USG żył kończyn górnych
240 zł
USG tętnic kończyn górnych
240 zł
USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
220 zł
USG aorty brzusznej + tętnic nerkowych
300 zł
USG nerek
240 zł
USG układu moczowego
240 zł
USG wątroby
210 zł

Radiolog

Radiolog w swojej dziedzinie jaką jest radiologia zajmuje się różnymi technikami obrazowania od popularnego ambulatoryjnie USG, poprzez badania RTG po tomografię czy rezonans magnetyczny. Wszelkie badania wykonywane przez radiologa mają na celu wykryć chorobę lub zasugerować jej przyczynę.

W warunkach ambulatoryjnych wykorzystuje się głównie ultrasonografię. W Centrum Medycznym Sedimed w Szczecinie w obrazowaniu wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Nasze głowice ultrasonograficzne obecne były do tej pory głównie w największych ośrodkach klinicznych na świecie. Wyznajemy zasadę: jakość przede wszystkim, bez żadnych kompromisów. Dlatego położyliśmy bardzo duży nacisk na jakość posiadanych aparatów USG oraz wyszkolenie obsługującego go personelu. Wszystkie badania są skrupulatnie przeprowadzane przez to niejednokrotnie trwają dość długo.

W naszej placówce radiolog wykonuje badania ultrasonograficzne:

  • jamy brzusznej
  • tarczycy
  • doppler żył głębokich kończyn dolnych
  • dopplet tętnic obwodowych
  • tętnic szyjnych i kręgowych
  • doppler żył i tętnic kończyn górnych
  • węzłów chłonnych
  • układu moczowego

Kiedy udać się do radiologa?

Jeśli odczuwasz niepokojące bóle brzucha, wyczuwasz powiększone węzły chłonne to nie powinieneś zwlekać. Podobnie jeśli niepokoi Cię zmiana w obrębie jąder lub piersi to jest wystarczający powód aby zgłosić się na badanie. Na diagnostykę ultrasonoraficzną kierowani są również pacjenci pozostający pod stałą opieką chirurga naczyniowego – wymagający wówczas USG tętnic i żył obwodowych. Podobnie osoby z chorobami tarczycy okresowo wymagają wykonania USG tarczycy. Dodatkowo na wizytę należy się zgłaszać profilaktycznie w celu wykonania USG jąder raz do roku (dotyczy głównie pacjentów < 40 roku życia). Z kolei w wypadku kobiet wskazane jest wykonywanie okresowo badania USG piersi szczególnie u kobiet, u których nie można lub są trudności w wykonaniu mammografii. Dodatkową grupą osób, które są kierowane na badania USG są pacjenci kardiologiczni, u których albo wykryto szmer nad tętnicami szyjnymi albo mają już stwierdzoną miażdżycę kończyn dolnych lub tęnic szyjnych.
W naszym ośrodku przyjmuje dr Łukasz Wójcik – specjalista z doświadczeniem w Szpitalu w Klinicznym w Szczecinie. Specjalizuje się przede wszystkim w dopplerach tętnic zarówno dogłowowych jak i nerkowych czy tętnic jamy brzusznej. Oczywiście wykonuje też USG żył głębokich kończyn dolnych.